Пауло Коельо, Стівен Кінг та Боб Ділан — від 1 вересня учні 10–
Боб Ділан отримав Нобелівську премію з літератури два роки тому. Американській співак, композитор та поет Боб Ділан тоді здивувався — невже його пісні — це література? Вірші Боба Ділана визнали українські освітяни. І додали до нової програми із зарубіжної літератури, за якою учні десятих класів почнуть учитися вже у вересні.
У
Тамара Сегеда — одна з творців нової програми зарубіжки. Розповідає, її створювали саме вчителі. Зорганізували робочу групу і запропонували педагогам зі всієї України надсилати онлайн свої пропозиції стосовно авторів та творів. Потім підраховували результати і внесли в програму тих, хто набрав найбільшу кількість голосів. До створення програми долучили дітей, батьків, громадськість та науковців. Програма пройшла чотири етапи обговорень.
Учителька говорить:
«Мені як вчителю з цією програмою працювати значно легше, як не дивно. Хоча багато нових творів, але легше тому, що я наближена до учнів. Вони це читають. Чому б мені це не читати?».
Нова програма стала демократичнішою, певні творці. Вона складається з обов'язкової частини, альтернативної та з додаткових так званих «резервних годин». Але головною перемогою вчителі вважають появу сучасних авторів та творів. Пауло Коельо, Стівен Кінг, Умберто Еко, Габріель Гарсіа Маркес, Харукі Муракамі — це лише невелика частина сучасних авторів у новій програмі.
Деякі твори з обов'язкової старої програми прибрали. Зокрема, «Анна Кареніна» Толстого стала необов'язковою для вивчення. Заскладні твори із середньої школи перенесли до старшої. У Міносвіти запевняють, для навчання за новою програмою майже все готове. До програми включили ті твори, які перекладені українською. Нині готують нові підручники для 10 класу.
Викладач та видавець Ростислав Семків каже, що зміни в програмі — це вже добре. Але вона, на його думку, недосконала:
«Чому якісь автори є в головному основному списку, а якісь потрапляють у додатковий. Це можна в кожному конкретному випадку якось коментувати, але це не до кінця зрозуміло. Не зрозумілий якийсь концепт, як збудована нова програма».
Творці програми кажуть, що критикують її ті вчителі, які самі не хочуть учитися та вдосконалюватись. Але сперечатися зараз немає сенсу. Усі переваги та недоліки можна оцінити, лише коли нова програма запрацює.
По материалам kr24.com.ua
Комментариев (0)
Директор школы покусал ученика в воспитательных целях
образование и развитиеДиректор одной из школ Саудовской Аравии применял странные методы воспитания: чтобы добиться примерного поведения школьника, педагог укусил его и пригрозил продолжением процедуры.
Ребенка надо обнимать минимум восемь раз в день
образование и развитиеРебенка надо обнимать минимум восемь раз в день. Целуйте и говорите, что вы его любите. Это для самооценки ребенка очень важно. Лучше перелюбить, чем недолюбить.
Дети в полтора года могут мыслить в перспективе
образование и развитиеДети учатся видеть мир глазами других уже в 18 месяцев, так обнаружило новое исследование. Оказывается, младенцы способны смотреть на мир с точки зрения других людей, т.е. мыслить в перспективе, гораздо раньше, нежели считалось до этого.
Новая власть обещает вернуть русский язык
образование и развитиеУкраина — в ожидании начала новой эпохи. 20 лет усиленной украинизации не изменили коренным образом давно сложившегося факта: наша страна не является моноязычной, в ней есть два основных языка — украинский и русский.