Пауло Коельо, Стівен Кінг та Боб Ділан — від 1 вересня учні 10–
Боб Ділан отримав Нобелівську премію з літератури два роки тому. Американській співак, композитор та поет Боб Ділан тоді здивувався — невже його пісні — це література? Вірші Боба Ділана визнали українські освітяни. І додали до нової програми із зарубіжної літератури, за якою учні десятих класів почнуть учитися вже у вересні.
У
Тамара Сегеда — одна з творців нової програми зарубіжки. Розповідає, її створювали саме вчителі. Зорганізували робочу групу і запропонували педагогам зі всієї України надсилати онлайн свої пропозиції стосовно авторів та творів. Потім підраховували результати і внесли в програму тих, хто набрав найбільшу кількість голосів. До створення програми долучили дітей, батьків, громадськість та науковців. Програма пройшла чотири етапи обговорень.
Учителька говорить:
«Мені як вчителю з цією програмою працювати значно легше, як не дивно. Хоча багато нових творів, але легше тому, що я наближена до учнів. Вони це читають. Чому б мені це не читати?».
Нова програма стала демократичнішою, певні творці. Вона складається з обов'язкової частини, альтернативної та з додаткових так званих «резервних годин». Але головною перемогою вчителі вважають появу сучасних авторів та творів. Пауло Коельо, Стівен Кінг, Умберто Еко, Габріель Гарсіа Маркес, Харукі Муракамі — це лише невелика частина сучасних авторів у новій програмі.
Деякі твори з обов'язкової старої програми прибрали. Зокрема, «Анна Кареніна» Толстого стала необов'язковою для вивчення. Заскладні твори із середньої школи перенесли до старшої. У Міносвіти запевняють, для навчання за новою програмою майже все готове. До програми включили ті твори, які перекладені українською. Нині готують нові підручники для 10 класу.
Викладач та видавець Ростислав Семків каже, що зміни в програмі — це вже добре. Але вона, на його думку, недосконала:
«Чому якісь автори є в головному основному списку, а якісь потрапляють у додатковий. Це можна в кожному конкретному випадку якось коментувати, але це не до кінця зрозуміло. Не зрозумілий якийсь концепт, як збудована нова програма».
Творці програми кажуть, що критикують її ті вчителі, які самі не хочуть учитися та вдосконалюватись. Але сперечатися зараз немає сенсу. Усі переваги та недоліки можна оцінити, лише коли нова програма запрацює.
По материалам kr24.com.ua
Комментариев (0)
Украинские школьники начнут пользоваться электронными учебниками
образование и развитиеМинистерство образования планирует разработать программу по внедрению электронных учебников в украинские школы. Как предположил начальник ГУ образования и науки Роман Шаповал, это произойдет не раньше 2012 года.
Украинские школы не готовы учить на региональных языках
образование и развитиеВ украинских школах еще не готовы к исполнению закона о языках. Для формирования классов на региональных языках необходимо достаточное количество учителей, свободно владеющих языком, а также немало свободных помещений.
В джунглях Амазонки открылась школа для детей из индейских племен
образование и развитиеВ джунглях Амазонки (Бразилия) открылась школа для детей из индейских племен. Вместо математики и письма здесь преподают охотоведение и основы экологии то, что больше всего пригодится школьникам.
Как правильно выбрать детское питание?
образование и развитиеЧтобы правильно выбрать и купить детское питание, родители переворачивают горы литературы. И это верно: здоровье ребенка напрямую зависит от того, насколько грамотным будет выбор смесей, кашек, молока. Как не ошибиться в покупке?